Akcie školy 2012/2013
- Mladý vedec 2013
- Otvorenie školského roka 2012/2013
- Rozlúčka s absolventmi
- MLADÝ TVORCA 2013 NITRA
- Návšteve Európskeho parlamentu v Bruseli
- Krajské kolo stredoškolskej odbornej činnosti
- Stredoškolská odborná činnosť
- Návšteva študentov SOŠ drevárskej Krásno nad Kysucou v Národnej rade Slovenskej republiky
- Lyžiarsky výcvik
- Mikulášsky turnaj v minifutbale o Putovný pohár riaditeľa Strednej odbornej školy drevárskej
- Mikuláš
- Úspech maliarov na JUVYRE
- MESIAC ÚCTY K STARŠÍM
- Matematický KLOKAN
- EXPERT geniality show
- Genius Logicus
- iBobor
- Deň jablka na SOŠ drevárskej v Krásne nad Kysucou
- Turistický pochod po stopách Beskydsko - Javorníckej magistrály
- Burza informácií, vzdelávania a zamestnanosti v Čadci
- Slávnostné ukončenie projektu STOPAMI BESKYDSKEJ REGIONÁLNEJ ARCHITEKTÚRY
- Študentská kvapka krvi
- Putovný pohár predsedu ŽSK
- Dňa vidieka Žilinského kraja
Slávnostné ukončenie projektu STOPAMI BESKYDSKEJ REGIONÁLNEJ ARCHITEKTÚRY
17.októbra 2012 v Žywci
Okolo nás rastie stále viac objektov : reštaurácií, hotelov, obytných budov – celoročne prevádzkovaných alebo sezónnych.Pohľad na niektoré prináša skutočné potešenie, iné aj laik považuje za škaredé. Toto inšpirovalo poľských a slovenských učiteľov k napísaniu projektu Po stopách beskydskej regionálnej architektúry.
Aby mali aktivity širší záber a obsiahli Beskydy na strane poľskej i slovenskej, rozhodli sa spolupracovať stredné odborné školy zo Živca a Krásna nad Kysucou.
V januári tohto roku sa uskutočnil prvý výmenný pobyt slovenských študentov v Živci. Počas jedného týždňa sa účastníci sústredenia učili profesionálne fotografovať, kresliť, absolvovali kurzy obsluhy počítačových programov AutoCad a CorelDraw .Bolo to možné vďaka zakúpeniu nových počítačov a špeciálnych programov za financie získané z tohto projektu .Okrem získania nových zručností sme počas výletov po Poľskej strane Beskýd spoznávali regionálne stavebníctvo. Vytvorili sme si vlastnú stopu tradičnej drevenej architektúry, videli sme skanzeny, cirkevné stavby i očarujúce ľudové chalúpky ako aj budovy, ktoré sa súčasným staviteľom podarilo vybudovať v duchu zachovania tradícií a ľudových remesiel.S architektúrou Kysúc sme sa mali možnosť zoznámiť vďaka jednodňovému výjazdu organizovanému vo februári a tiež počas týždenného pobytu v máji. Vo februári navštívili poľskí študenti Krásno nad Kysucou a obec Stará Bystrica, v máji si prezreli Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke .
Druhý pobyt slovenských študentov v Živci sa konal v apríli a počas tretieho výmenného pobytu strávili poľskí študenti jeden týždeň v Krásne nad Kysucou. Tieto dve sústredenia boli zamerané na zhotovenie štyroch makiet zrubových beskydských domčekov.
Najskôr sme si pripravili podstavy na ktorých kúsok po kúsku rástli modely tradičných zrubových chalúpok charakteristických pre náš región. Každý, aj ten najmenší detail, sme vlastnoručne zhotovili. Hrubú stavu chalúpok sme stihli vyrobiť v apríli. V tomto stave sme makety previezli v máji do dielní Strednej odbornej školy drevárskej v Krásne nad Kysucou, kde sme ich počas tretieho výmenného pobytu dokončili.
Účasť v projekte však neznamenala len získanie nových zručností, aj keď praktických a užitočných, ale predovšetkým získanie nových kontaktov a dúfame, že i trvalých kamarátstiev. Účasť v projekte znamenala hlavne radosť byť spolu a porozumieť si navzájom.A na záver zhrnieme naše posolstvo:
Vernosť tradíciám a zachovanie goralskej kultúry je náš recept na rozlíšenie oblasti Živca a Kysúc od iných regiónov. Ak si nezachováme tradície, Beskydy veľmi rýchlo stratia svoj unikátny charakter a tým zanikne dedičstvo našich predkov.
Dúfame, že náš projekt pomohol k zmene v myslení viacerým ľuďom. Vyjadrujeme nádej, že sa zachová to najcennejšie, čo máme – architektonické poklady mnohých pokolení.